سامانه شناسایی و ردیابی اصالت اسب در نمایشگاه الکامپ رونمایی شد

ستاد خبری الکامپ 24- محمدرضا سالاری کارشناس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به رونمایی از دو وب سرویس و اپلیکیشن در غرفه سازمان دامپزشکی در سالن دولت الکترونیک، گفت: سرویس اتصال به سامانه سفارش تجار و واردکنندگان فرآورده های خام دامی، خوراک دام و واکسن دامی، در این نمایشگاه راه اندازی شده است. به نحوی که تجار و واردکنندگان می توانند از طریق اتصال به سامانه جامع تجارت بدون نیاز به مراجعه به سایت سازمان دامپزشکی درخواست خود را ارائه داده و مجوز بهداشتی دریافت کنند.

وی افزود: سرویس دیگری که به صورت اپلیکیشن دراین نمایشگاه رونمایی شده است سامانه شناسایی و ردیابی اسب است که صاحبان اسب می توانند ازطریق این اپلیکیشن که دانلود آن در سایت قرنطینه و امنیت زیستی به نشانی e.ivo.ir امکان پذیر است می توانند اطلاعات اسب خود را برای رجیسترشدن در این اپلیکیشن قرار دهند.

سالاری خاطرنشان کرد: امکان ردیابی اسب و صدور گواهینامه مختلف در زمینه سلامت این حیوان از جمله ویژگیهای این سامانه است و قرار است تا پایان امسال امکان صدور آنلاین پاسبورت بهداشتی اسب نیز ممکن شود. از آنجایی که اسب از لحاظ صادراتی دارای ارز بالایی است، سازمان دامپزشکی کشور موضوع شناسنامه دار کردن این حیوان را در دستور کار قرار داده است.

کارشناس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: پس از اسب، در فازهای بعدی موضوع شناسنامه دار کردن گاو و گوسفند و در فاز سوم حیوانات خانگی مانند سگ و گربه در دستور کار قرار می گیرد.