اخذ مالیات املاک در دفاتر ثبت تاپایان سال اجرایی می شود

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اخذ مالیات نقل و انتقال املاک با فراهم شدن زیرساخت‌ها تاپایان امسال در سراسر کشور اجرایی می شود.

ستاد خبری الکامپ 24- نادرآریا در نشست خبری در الکامپ افزود: تفاهمنامه‌ای در این باره 2 ماه پیش بین وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان فناوری اطلاعات منعقد شد و وظایف برای هرکدام مشخص شده است.

وی ادامه داد: اجرا شدن این موضوع به دو موضوع نداشتن بدهی مالیاتی ملک و تعیین ارز معاملاتی املاک نیاز دارد که سامانه‌ای برای اطلاع از نداشتن بدهی مالک در حال انجام است.

آریا بیان داشت:سرویس های لازم برای تعیین ارزش معاملاتی املاک هم درحال پیاده سازی است وبه زودی نسخه آزمایشی آن راه اندازی می شود.

مشاور وزیرامور اقتصادی و دارایی در فناوری اطلاعات گفت: نسخه آزمایشی یک تا دوماه آینده در شهر تهران اجرایی خواهد شد و پس از موفقیت تاپایان سال به کل کشور تعمیم داده خواهد شد.

به گفته وی، اجرای این طرح به مردم کمک خواهد کرد تا بدون نیاز به مراجعه به واحد های مالیاتی نسبت به پرداخت مالیات ملک اقدام کنند.

مدیرکل دفترفناوری اطلاعات ستاد وزارت امور اقتصادی و دارایی در باره قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:همه خدمات مورد نیاز مردم و فرایند های لازم در پرتال وزارت قرار گرفته است تا مردم به راحتی در جریان امور قرار بگیرند.

نادری به تعریف 23 پروژه اولویت دار در دولت برای بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد که 5 طرح آن به وزارت امور اقتصاد و دارایی مربوط می شود.

به گفته وی، 33 پروژه کلیدی در بخش فناوری اطلاعات توسط وزار امور اقتصاد و دارایی دنبال می شود که 16 تا آنها مستقم فناوری اطلاعات را در بر می گیرد و بقیه هم در ارتباط با فناوری اطلاعات است.

 

ارز دیجیتال به جد پیگیری می شود

 

مشاوروزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین گفت: موضوع ارز دیجیتال هم در دولت و هم در بانک مرکزی به جدیت دنبال می شود و بانک مرکزی تصمیم گیری نهایی را برعهده دارد.

وی مهمترین طرح های فناوری اطلاعات وزارت امور اقتصادی و دارایی را طرح جامع خزانه الکترونیک، مالیات الکترونیک، سامانه یکپارچه امور گمرکی، سامانه صدور مجوزها و سامانه بیمه مرکز اعلام کرد.