الکام‌استارز قابل تفکیک از الکامپ نیست

الکام‌استارز قابل تفکیک از الکامپ نیست 
دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: الکام‌استارز قابل تفکیک از الکامپ نیست و برگزاری الکام‌استارز در قالب نمایشگاه مستقل توجیه اقتصادی ندارد. 
رسول سرائیان دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در یک نشست خبری در الکامپ بیست و پنجم اظهار داشت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ۱۷ هزار عضو از سراسر کشور و ۳۰ دفتر استانی دارد.
وی گفت: امسال پنجمین دوره متوالی نمایشگاه توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار می شود و علیرغم اینکه به دلیل شرایط اقتصادی کشور تصور می کردیم در تعداد حضور شرکت ها ریزش داشته باشیم اما نمایشگاه با حضور پرشور و گسترده بوده است.
وی گفت: برنامه بیستون، نماد کوه بیستون در کرمانشاه و مبتنی بر ۲۰ اولویت راهبردی سازمان است که برنامه راهبردی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای سالهای ۹۷ تا ۱۴۰۱ است و  هدفگذاری افزایش دو برابری سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور را دنبال می کند.
 به گفته، وی بزرگترین رسالت سازمان نظام صنفی رایانه ای، رفع موانع پیشروی صنف برای بزرگ شدن حجم فعالیت‌های صنف است که نمایشگاه الکامپ بستر تحقق برنامه بیستون را در اختیار قرار می دهد. 
وی
گفت: برای تحقق اولویت های راهبردی برنامه بیستون تفاهم‌نامه‌هایی با مرکز ملی فضای مجازی، مرکز توسعه تجارت الکترونیک و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تفاهمنامه مشترکی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی امضا خواهد شد تا اهداف برنامه بیستون در کشور اجرایی شود. 
وی در پاسخ به این سوال که آیا بخش الکام‌استارز قابل تفکیک از الکامپ و تحت عنوان یک نمایشگاه مستقل از الکامپ قابل برگزاری است، گفت: الکامپ در بخش الکام استارز زیان‌ده است و هزینه های این بخش از محل حضور شرکت‌های بزرگ‌تر تامین می‌شود و بنابراین جدا شدن این بخش از الکامپ و برگزاری در قالب نمایشگاه مستقل اقتصادی نخواهد بود.
وی گفت: البته در این موضوع نکته‌ای که باید مشخص شود این که برای مثال شرکت‌هایی مانند دیجی کالا یا اسنپ تا چه زمانی به عنوان استارتاپ شناخته خواهند شد. حضور استارتآپ ها در بخش الکام استارز که مراحل کوچک تا بزرگ شدن را به نمایش می گذارند نشان می دهد نشان رشد صنعت است؛ شرکت هایی که تا دو سال گذشته در حد یک استند در نمایشگاه حضور داشتند امروز توان غرفه‌سازی پیدا کرده‌اند.
وی ادامه داد: در کنار هم قرار گرفتن. اما ویژگی الکامپ این است که در عین اینکه شرکت‌های استارتاپ حضور دارند شرکت‌های سرمایه گذار نیز در کنار آنها حضور داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین در طرح نو آفرین وزارت ارتباطات که سازمان نظام صنفی رایانه ای سامانه آن را ایجاد کرده حلقه واسطی برای معرفی استارتاپ ها به شرکت های بزرگ خواهیم بود زیرا شرکت‌های بزرگ می‌توانند شرایط را برای فعالیت استارتاپ ها فراهم کنند. وی گفت: همچنین سازمان نظام صنفی برای عضویت استارتاپ‌ها در این سازمان آیین نامه دارد.