نظام الکترونیکی منسجم می‌تواند نظام مالیاتی را شفاف کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
نظام الکترونیکی منسجم می‌تواند نظام  مالیاتی را شفاف کند
شریعتمداری در مراسم امضای تفاهم نامه تبادل داده و اطلاعات میان وزارت کار و وزارت اقتصاد در حاشیه نمایشگاه الکامپ گفت: تبادل اطلاعات میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اقتصاد مقدمه یکپارچه سازی حسابرسی بیمه ای و مالیاتی است
به گزارش کمیته روابط عمومی #الکامپ_25، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این باره بیان کرد: مطابق با این تفاهم‌نامه قرار است تا تبادل اطلاعات مربوط بین وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و وزارت اقتصاد و امور دارایی صورت بگیرد .
او این تفاهم نامه را گامی به سوی یکپارچه سازی حسابرسی بیمه ای و مالیاتی دانست و  گفت: مطابق با این تفاهم نامه بنگاهها دیگر با دو بازرس جداگانه مواجه نخواهند شد .  
او با تاکید بر این که در صورت تبادل اطلاعات شرایط بسیار بهتری برای فعالان اقتصادی فراهم می‌شود، افزود: نظام مالیاتی کشور بسیار گسترده و پیچیده است. نظام الکترونیکی منسجم می‌تواند آن را شفاف و دسترسی به اطلاعات را در جهت بهبود فضای کسب و کار تسریع کند.
شریعتمداری با اشاره به این که سازمان تأمین اجتماعی 42 میلیون و 600 هزار مخاطب در کشور و  14 میلیون زیرمجموعه بیمه‌پرداز دارد، بیان کرد: نظام هوشمند برای حسابرسی به سیستم مالیاتی کشور و هم مبالغی که به عنوان حق بیمه پرداخت می‌شود، بسیار موثر است.
او اظهار امیدواری کرد که تا اواخر مهر ماه تبادل اطلاعات خوبی با سازمان امور مالیاتی کشور داشته باشیم،
او گفت: با استفاده از اطلاعات دستگاه‌ها به طور مشترک، به ویژه برای فعالان اقتصادی در راستای بهبود فضای کسب و کار و کاهش هزینه‌های مبادله، خدمات بهتری به مردم ارائه خواهد داد.
شریعتمداری نمایشگاه الکامپ را یکی از مهم ترین رویدادهای اقتصادی و فناروری اطلاعات دانست.