جان گرفتن صنعت نمایشگاهی با فروکش کردن کرونا

جان گرفتن صنعت نمایشگاهی با فروکش کردن کرونا
صنعت نمایشگاهی یکی از صنایعی بود که در دوران اوج گیری کرونا، با مشکلات بسیاری روبرو شد، اما درپی واکسیناسیون گسترده عمومی و مهار نسبی کرونا ، صنعت نمایشگاهی جان تازه ای گرفته و در سه ماه گذشته 16 نمایشگاه بزرگ و کوچک در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شده است و این روند در سایر مراکز نمایشگاهی در سراسر کشور نیز دیده می شود. 
اتخاذ تدابیر بهداشتی مناسب مانند لزوم داشتن ماسک و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی بخصوص در چینش غرفه ها و محل های عبور و مرور بازدیدکنندگان، از جمله تدابیری است که در برگزار این نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است. سقف های بلند سالن های محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران و تقویت سیستم های تهویه آنها باعث شده است تا بازدیدکنندگان با خیال آسوده تری گام به این سالن ها بگذارند.
در این شرایط و با اتخاذ تدابیر مناسب و لازم، در شهریور ماه نمایشگاه های صنعت ساختمان، صنایع کشاورزی، صنعت غلات و شیرینی و شکلات، در مهرماه نمایشگاه های چاپ و بسته بندی، دام و طیور، صنعت، لوله و اتصالات، تاسیسات، اکوتوریسم و فارکمس و در آبان ماه نیز نمایشگاه های اسپورتکس، شیلات، برق،کفپوش، موکت و فرش ماشینی و قطعات خودرو با استقبال خارج از انتظار برگزارکنندگان، غرفه گذاران و بازدیدکنندگان برگزار شد. 
برگزاری این نمایشگاه ها و اجرای جدی پروتکل های بهداشتی، مورد تایید نهادهای نظارتی بهداشتی قرار گرفته و حتی برخی بازدیدکنندگان بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این نمایشگاه ها بهتر از سایر مراکز دیگر تاکید داشته اند. بر این اساس زمینه برای برگزاری نمایشگاه هایی از این دست و حتی با حجم وسیع تر آماده شده است.به همین دلیل قرار است تا پایان سال بیش از پنجاه نمایشگاه با اندازه های مختلف برگزار شود که از مهمترین آنها می توان به نمایشگاه #الکامپ ، گردشگری، معدن، خشکبار، پوشاک و لوازم خانگی اشاره کرد.