معرفی دریافت غیر حضوری گواهینامه الکترونیکی در الکامپ

دریافت آسان گواهی نامه بین‌المللی بدون نیاز به مراجعه حضوری ممکن است.

ستاد خبری الکامپ ۲۴ یکی از مدارک معتبر بین‌المللی که در خارج کشور می تواند پرکاربر باشد، گواهی‌نامه بین‌المللی است اما بسیاری از مردم از برخورداری از این امکان اطلاع ندارند یا از نحوه اخذ این مدرک مطلع نیستند در حالی که مراحل بسیاری ساده‌ای دارد.

رضا حمیدی کارشتاس روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با اشاره به عرضه این خدمت الکترونیکی در نمایشگاه الکامپ امسال، گفت: برای رانندگی در خارج از کشور حتما نیاز به گواهی‌نامه بین‌المللی است که امکان صدور گواهی‌نامه بین‌المللی به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه فیزیکی یکی از خدمات کانون جهانگردی و اتوموبیل رانی است.

به گفته وی، در سال های اخیر دریافت گواهی نامه بین‌المللی به صورت آنلاین فراهم بود که پس از استعلام، گواهی نامه بین المللی صادر و به آدرس متقاضی پست می شد. در جریان نمایشگاه الکامپ نیز در غرفه این کانون، خدمت دریافت گواهینامه بین المللی به صورت فوری و در محل ارایه می شود.

وی در توضیح شیوه دریافت این گواهینامه به صورت معمول گفت:  متقاضی می تواند برای دریافت گواهی نامه به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت کند و پس از استعلام، گواهی نامه به آدرس متقاضی ارسال می شود که به شخص متقاضی یا با ارایه قبض به یکی از بستگان درجه یک تحویل داده می شود.

حمیدی افزود: هزینه دریافت گواهی‌نامه بین‌المللی 109 هزار تومان است.