خبر شماره 3

برای کسب‌وکارهای حاضر در الکامپ در  نظر گرفته شد؛

تخفیف ۳۰ درصدی دریافت رتبه اعتماد

 

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (تتا) با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه­ای (نصر)، اقدام به ارائه تخفیف ۳۰ درصدی برای درخواست رتبه‌بندی و اخذ رتبه اعتماد به کسب‌وکارهای اینترنتی شرکت‌کننده در نمایشگاه الکامپ کرده است.

این مرکز در اطلاعیه‌ای از کسب‌وکارها دعوت کرده تا جهت بهره‌مندی از تخفیف مذکور و به منظور توسعه نظام رتبه‌بندی و ارزیابی عملکرد تخصصی و ارتقای جایگاه رقابتی در فضای تجارت الکترونیکی، در طول دوره برگزاری الکامپ نسبت به ثبت درخواست رتبه‌بندی خود از طریق سامانه اینماد اقدام کنند.

مدیر واحد پایش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این‌باره می‌گوید: «موضوع رتبه‌بندی کسب‌وکارهای اینترنتی از سال ۹۶- ۹۷ شروع شده و حدود ۳ سال است که این رتبه‌بندی به طور جدی برای فروشگاه‌های اینترنتی اجرا می‌شود. ما به دنبال این هستیم که کسب‌وکارهای کوچک و متوسط نیز بتوانند در فضای رقابتی این حوزه، راحت‌تر سهم بازار خود را به دست بیاورند و از سویی خریداران اینترنتی این امکان را داشته باشند تا با ریسک کمتری خرید خود را از فروشگاه‌های متنوع‌تری انجام دهند. در این فرایند کسب‌وکارها با توجه به شاخص‌هایی که در این زمینه تعریف شده‌، ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شوند و براساس آن رتبه اعتماد خود را دریافت می‌کنند.»

فرانک ابوالمعصوم در ادامه اضافه می‌کند: «رتبه اعتماد با اینماد متفاوت است. اینماد یک مجوز الزامی برای کسب‌وکارهایی است که می‌خواهند درگاه پرداخت داشته باشند. اما فرآیند رتبه‌بندی کاملا اختیاری بوده است و ارزیابی‌های ویژه خود را دارد.»

به گفته او در رتبه‌بندی اعتماد پنج سطح وجود دارد که در حال حاضر خروجی آن روی ستاره‌های لوگوی اینماد قرار گرفته است.

او می‌افزاید: «سوابق و عملکرد، توانمندی و امکانات و همچنین توانمندی مالی کسب و کار‌ها، شاخص‌های اصلی هستند که در این رتبه‌بندی مدنظر قرار می‌گیرند.»

شایان ذکر است، کسب‌وکارها جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این رتبه‌بندی می‌توانند به وبگاه ecrating.ir مراجعه کنند.